Başarı Hikayeleri

Vajinismus Başarı Hikayeleri

Rumuz: Sabrın Selameti


Osmaniye’de yaşayan bir hemşireyim. 9 ay önce eşimle severek evlendik. Artık beklediğimiz ve umut ettiğimiz o gün gelmişti. İçten içe acaba nasıl olacak diye merak ediyordum ama herkes nasıl yaptıysa biz de yaparız diyordum.

Ama olmadı biz birlikte olamadık balayına gittik orada da birkaç denememiz oldu ama yine başarılı olamadık. Neyse dedik kasmadık balayının tadını çıkardık. Ama günler haftalar aylar geçiyor bizde bir gelişme olmuyordu. Bir gün aile hekimliğine gittiğimde konuyu doktora açtım bana vajinusmus olabilirsin dedi. O an bir duraksadım vajinusmus neydi neden benjm başıma gelmişti. Eve geldiğimde konuyu araştırmaya basaldım. Aynen benin yaşadığım şeyler anlatılıyordu sanki okuduklarım benim duygularımın yazıya dökülmüş haliydi. En azından tanıyı bulmuştum, bana ne olduğunu biliyordum zaten gittiğim bir psikolog vardı onu aradım gel konuşalım dedi. Ben zaten cinsel terapistim aynı zamanda dedi. Sevinmiştim ne olduğunu bulmuştum ve çözümü vardı. Terapiye başladık eşim ilk seansta geldi sonra ben tek devam ettim günler geçiyor aylar geçiyor yine bir çözüm olmuyordu.

Bu arada benim eşimle kavgalarım artarak devam ediyordu. Sudan sebeplerden kavga çıkarıp öfkeleniyordum. Nöbetlerde hep gerginim mutsuzum, her konunun sonu hep oraya gidiyor. Artık eşim de içine kapanık pek konuşmaz olmuştu, hele o konu açılınca gerginliği belli oluyordu. Sanki her mesele her sorun ona bağlı o hayatımdan çıksa gitse her şey hallolacak gibi. Terapistten de sıklmiştim artık bir çözüm bulamıyor üstüne üstlük bizi daha fazla çıkmaza sokuyordu. Ona da iyice gıcık olmaya başlamıştım. Terapiste eşimle gittiğimiz bir gün ciddi bir kavga ettik yine bir çözüm yolu göstermeyip birbirinizi dinlemiyorsunuz bunu evde konuşun deyince benim tepem attı bir daha bu kadını görmek istemiyorum dedim. İyice depresyona girmiştim, sanki dünya başıma yıkılmış da ben altında kalmıştım öyle bir duyguydu. Sanki herkes mutlu bir ben mutsuzdum. Yine ağladığım ve kendimi berbat hissettiğim bir gün şans eseri Yasemin Hanımın sitesine girdim, hasta yorumlarını okudum 5 günde bir haftada bundan kurtuldum yazıyordu. Ben inanamıyordum nasıl beni aylarca hapseden bu illet bu kadar kısa sürede çözülürdu. Umutlandım aradım Dilek Abla açtı telefonu ben kim olduğunu nasıl bir insan olduğunu bile bilmeden 15 dk dilek abaya ağlamıştım.☺ O ise beni teselli etti, canım kısmetinde varsa gelirsin inşallah dedi. O gün anladım beni oraya çeken bir şeyler vardı. Ama eşimi nasıl ikna edecektim zaten bu süreçte yıpranmıştık, daha fazla yıpranıp üzülmemi istemiyordu. Biraz düşünelim bunu dedi. Ben herhalde gitmeyeceğiz dedim. Zamana bıraktım hep dua ettim Rabbim hayırlı bir sonuca ulaştır diye. Sonra eşim bi gün kendiliğinden gidelim dedi.

Havalara uçtum resmen, izinler alındı raporlar ayarlandı artık Ankara yolcusuyduk. Gidiyorduk ama kafamda bin tane soru vardı acaba diyordum. Klinikten içeri girdik Dilek abla bizi sıcacık gülümsemesiyle karşıladı, sohbet etti rahatlattı. Sonra sıra bize geldi Yasemin Hanımın yanına girdik. O kadar heyecanlıydım ki kalbim yerinden çıkacaktı sanki. Yasemin Hanımla konuştuktan sonra tamam dedim artık doğru yerdeyim. Rabbim karşımıza işin ehlini çıkarmıştı. Ankara’da hem gezdik hem eğlendik hem egzersizlerimizi, yaptık veeee 4 günde bu illetten kurtulduk 😊😊😊 eşim de ben de artık dünyalar bizim olmuştu. üzerimizden koca koca kayaları attık gitti. Hamdolsun karşımıza doğru insanlar çıkmıştı. Artık huzurla uyuyorum yüzüm bir ayrı gülüyor eşimle muhabbetim huzurum mutluluğum yerinde. İyiki gelmişiz diyoruz.

Rabbim hepinize bu mutluluğu yaşatsın kesinlikle doğru adres burası 1 günde 3 günde %100 çözüm reklamlarina aldanmayın. Siz azimli olduğunuz sürece zaten zafer çok yakındır uzun sürmeyecektir acele edip hataya düşmeyin. Buradan sabrımın selameti olan eşime yasemin hocama ve dilek ablama sonsuz teskkurler bana bu mutluluğu yaşatan Rabbime hamdolsun nn. …🙏☺☺

Rumuz: Can Yârim


İnsanın başına gelmeyince gerçekten bilmiyormuş. Evlendik o kadar mutluyduk ki ama bu mutluluk o kadar da uzun sürmedi. Daha adını bile bilmediğimiz bir hastalığım varmış. Ama derdi veren rabbim dermanınıda veriyormuş ki şükür yasemin hocamızı çıkardı karşımıza rabbim’e ve yasemin hocamıza ne kadar şükretsek az…

Öyle bir stres yaşadım ki. İnsan resmen hayattan kopuyor. Eşimden ayrılmayı bile düşündüm. Her denememizde olmayınca her zaman ayrı bir hayal kırıklığı oldu çok yıprandım oysa daha 15 günlük evliydik. Erken teşhis yapmış olduk.

Her defa denemeden sonra ayrı yıkıldım, ama eşimin bana her zaman desteği oldu hakkını yiyemem şans eseri yasemin hocamızın facebook’da sayfasını gördüm şans eseri girdim bu sayfa neymiş, vajinusmus neymiş diye bir baktım yaşadığım sorunlar. Görene değilde göstertene bakmak lazım… Hayatta herşey bir imtihan. Ve herşey insanoğlu için bizim için…

Çok ağladım, uyumadım sabahlara kadar… ve tedaviye gitmeye karar verdik radndevu aldık ilk randevumuzda çok stresliydim acaba ne olcak nasıl olcak diye içim içimi yedi durdu ilk görüşme güzel geçti yasemin hocam rahatlattı bizi seanslara başladık. İlk başlarda seanslar ne kadar zor gelse bile gerisi çorap söküğü gibi bir bir söküldü. Ve ne yaptıysak eşimle beraber yaptık ilk başlarda olmuyor diye ağlamalar sinirlenmeler hepsi geldi geçdi ve 8.seansda sona erdi tedavi ve mutlu son elhamdülillah… Umudumuzu kesmememiz lazım en önemlisi bu birazda sabr etmek gerekiyor galiba… Yasemin hocamıza ve tatlı mı tatlı dilli güler yüzlü dilek ablamıza çok çok teşekkür ederiz. Minnettarız bir yuva daha yıkılmadan ayağa kalktı…

Herşey bitti tamam diyorsun ama rabbim son sözünü söylemedi o “ol” derse herşey oluverir… Sıkı sıkı bağlanmak lazım tevekkül etmek lazım.

Allah sizlerden razı olsun… iyi ki varsınız iyi ki tanımışım sizleri…

Rumuz: Batman


… Her şey sevdiğim adamla 20 yaşımdayken hayatımızı birleştirmek için karar alıp evlendiğim günün akşamına kadar çok güzeldi taki akşam sevdiğim insanla yalnız kaldığımda hayatımın şokunu yaşadım. Kocamla ilişkiye giremiyor, korkuyor ve kocamı istemsiz itiyordum bu durum normaldir dedim tekrar deneriz dedim olmadı, günler haftalar geçti bir türlü ilişkiye giremiyordum.

Evlendiğimiz günden iki ay geçmişti internette Yasemin hocamın numarasını buldum eşimin hocamı hemen aramasını istedim. Kendisi arar aramaz randevu aldı ve akşam eve gelirken bana söyleyince bir an korktum.Çok tuhaf bir duyguya kapıldım hem bu dertten kurtulmak istiyordum hemde ilişkiye girmekten kaçmak istiyordum. Ankaraya hocamın yanına gittik. Hocamla görüştüm ödevlerimi verdi.

Ödevlerimi yapmaya başlayınca daha önce hayalini bile yapmaktan korktuğum şeyleri yapmaya başladım ama hala ümitsizliğim üzerimdeydi. Seansları başarıyla tek tek geçmeme rağmen bu hislerim hala üzerimdeydi. Beşinci seansın akşamında başardım. Başardım ama hala başardığıma inanamıyordum.Bana anlatılan Dede Korkut hikayelerine göre :) bu olay bana çok ağrılar çektirmesi ve günlerce ağrısından uyuyamamam lazımdı ama hiç biri olmadı. Ertesi gün tekrar denedim ve yine beklemediğim bir şekilde çok kolay başardım ama yine karamsardım ya bir daha yapamazsam diye düşünceler beynimi kemiriyordu.Evet kader günü gelmişti beşinci seansın sonunda yasemin hocama müjdeyi verdik tabi müjdeyi verirken de karamsarlığımı anlattım. Hocam bu düşüncelerin normal olduğunu yakın zamanda geçeceğini söyleyince mutluluktan ne yapacağımı bilemedim.Şimdi çok mutlu ve huzurluyum çünkü korkularımın en büyüğünü atlatmıştım.Korkularımın en büyüğünü bu kadar kolay bir şekilde atlattıktan sonra hayata bakış açım değişti artık eski ben yerine yepyeni bir ben olmuştum çok cesaretli bir kişiliğe büründüm. Bu süreçte bana destek olan kocamı çok ama çok seviyorum, korkularımı yenmeme yardımcı olan hocama teşekkür ediyorum.

Yasemin hocam Allah yar ve yardımcınız olsun dualarımda sizleri unutmuyorum. Vesselam

Rumuz: Batman


İki yıl beraberlikten sonra evlenmeye karar vermistik… İlk gece ilişkiye giremeyip hastanelik olup 1 hafta ara vermiştik. Balayında denemeye karar verdik fakat ne yazık ki yine hüsranla sonuclanmıştı. Bir sonraki gün ve bir sonraki gün deyip bahaneler bulmaya baslamıstım ama sanslıyım ki esimin bana olan desteği ve güveni hiç bitmedi Bu şekilde 4 yılımız geçti. .Artik kendime olan güvenim inancım tamamen kaybolmustu asla iliskiye giremiyeceğim ve en önemlisi de anne olamayacağım düşüncesi gün geçtikçe beni yıpratıyordu. Eve kapanıp telefonları bile açmak istemiyordum. Maddi ve manevi çöküşte idik. İçkiler, uyuşturucu kremler daha neler neler deneyip bir sonuca varamadık. Ta ki internette araştırma yaparken Dr. Yasemin hanımı görene kadar işte o gün içimi büyük bir umut kapladı. Hemen eşimi arayıp randevu almasını istedim ve ilk görüşmeye gittik. Yasemin Hanımın ilk konuşması beni bu işe motive etmesi en önemlisi de güler yüzlü ve pozitif enerjisi benim bu rahatsızlığı yeneceğim inancımı kat ve kat arttırmıştı. Bir gün sonra ilk seansımız başladı. Yasemin Hanımın mükemmel bir tedavi yöntemi ile vajinusmusu 1 haftada yendim ve 4 yıl sonra ilk kez ilişkiye girdim ve şu an hala bu rahatsızlıktan kurtulduğuma inanamıyorum…. Bütün çaresizliğimin ve umutsuzluğumun yerini büyük bir sevinç kapladı. Yasemin hanım beni resmen hayata geri döndürdü. Hocam sizden Allah razı olsun siz benim mucizem siz benim hayatımın bir parçası oldunuz. Eğer siz olmasaydınız ben asla ve asla vajinusmus rahatsızlığından kurtulamayacaktım. Size nasıl teşekkür etsem azdır size hayatım boyunca minnettarım ve bu yazım benim gibi çaresizliğe düşüp çare arayanlara derman olsun inşallah…Eşim de duygularını paylaşmak istedi sizinle, aşağıdaki de onun yazısı


2009 yılı ağustos 25 de tanıştık zamanla bu tanışma büyük aşka dönüştü bu aşkı 2011 yılında evliliğe kadar taşıdık çok mutluydum. Her yolu denedik tatile gittik, ilaç kullandık, içki kullandık ama bir türlü olmuyordu. Beraber olamıyorduk. Günler geçtikçe şu gün yapalım bugün yapalım ve sonunda dört yıl oldu artık maddi manevi tamamen çöktük artık mutsuzluktan her gece sinir krizine giriyordum. Artık ikimizinde canına tak dedi, Dr. Yasemin Yıldız ile tanıştık iyi ki de tanışmışız Allah razı olsun ondan bizi gerçekten maddi manevi hayata bağladı ne kadar teşekkür etsem az kendisine. Kendi beni görünce şok olmuştu ilk gün, çünkü resmen ağlıyordum çünkü artık hayata küsmüştüm şimdi ise sayesinde tekrar hayata bağlandık.Şimdi çok mutluyuz sayesinde..boşuna içki alkol başka türlü şeyler denemeyin hepsi boş 4 yıl boşuna vakit geçirmişiz vaktinizi boşuna harcamayın bence Dr Yasemin Yıldız ile tanışın o muhteşem bir insan…

Rumuz: Bayram Hediyesi


Buraya Başarı Hikâyemi Yazmak Benim “hayalimdi”
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki; buraya başarı hikâyemi yazmak benim “hayalimdi” ve çok şükür ki bana hayal gibi gelen şey şu an kalemimin ucunda. Sanırım hepimizin hikayesinin başı aynı. Aynı umutlar, aynı hayaller ve aynı hayal kırıklığı... Çok sevdiğim, uğruna herşeyi yapabileceğimi düşündüğüm eşimle çok güzel bir düğünle evlenmiştik. Her şeyin mükemmel olacağına o kadar inanıyordum ki, ilk gece; en çok güvendiğim insana kendimi teslim edemeyişime, çok istememe rağmen vücudumun kontrolüm dışındaki tepkilerine çok aldırış etmedim. Bunu sıralı birçok nedene bağladık ve ertesi gün olacağına emindik. Ama beklediğimiz gibi olmadı. Bir sonraki gün, sonraki gün ve maalesef bugünlerin sonu gelmedi. Hep bu sefer olacak tamam hazırım diye başladığım cümlelerimin ağlayarak eksik kalması…

Her denemede asla söz geçiremediğim tepkilerimle kendime güvenim azalıyor, kasılmalar, mide bulantısı ve içimdeki anlayamadığım o duvar hissi benim için dayanılmaz bir acı haline geliyordu. Aklımdan bir saniye bile çıkmayan ve beni hergün sanki hayatım boyunca hiç yapamayacağım bir şey gibi düşünüp ağlama krizlerine sokan, en çok mutlu olacağımız günlerde hep bir yanımı eksik bırakan bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyordum. Ve araştırmaya başladım. Tabi bunun “vajinismus” diye bir hastalık olduğunu bilmediğim için kendi kendime çözümler bulmaya çalıştım. Kayganlaştırıcı jeller, uyuşturucu kremler gibi. Bunların bana tek faydası bu durumun benim zihnimde biteceğini anlamam oldu.

Araştırmaya devam ettiğimde vajinismusu ve onunla karşılaştığım için kendimi çok şanslı hissettiğim, konusunda uzman Yasemin hocamı buldum. Benim tüm çabalarım iki ay sürmüştü ama ben psikolojik olarak bitmiştim. Yasemin hocamın makaleleri ve bu sayfada yazılanları okumamla benim için yeni bir umut doğması ve tedavi olmaya karar vermem bir oldu. Eşimle görüştüm ve izinlerimizi ayarlayıp randevu aldık. ilk görüşmemizde Dilek ablamın sıcaklığı ve Yasemin hocamın kesin, kendinden emin konuşmalarıyla doğru yerde olduğumu anladım. İlk seansta hocamın bana verdiği güvenle aklımdakileri anlatırken (İlk geceden sonra bir hafta acıdan oturup kalkamayan Nuray abla, düğün gecemde kulağıma fısıldanan heyecanlanma heyecanlanırsan olmaz bak gibi cümleler…) aslında zihnimin karanlık ve kötü hikayelerle dolu olduğunu gösteriyordu. Yasemin hocam, çevremin yıllarca bana aşıladığı bu yanlış ve gereksiz bilgileri aynı zamanda benim tabularımın tamamını 2. seansta yok etti ve her geçen seansta kendime güvenimi kat kat artırdı.

Eşimin de desteğiyle başlarda bana zor gelen ödevlerim seanslar ilerledikçe kolay gelmeye başladı ve 7. seansın sonunda ben yeni bir hayata büyük bir güvenle hazırdım. Ve tam da beklediğim gibi bu sefer :) herşey yolunda gitti. Hiç bir acı ve kanama olmadan ilerde geriye dönüp baktığımızda çok saf ve güzel hatırlayacağımız bir ilkle eşimle gerçek bir evliliğe adım attık. İlk işim tedaviye giderken büyük bir üzüntüyle akan gözyaşlarımı mutluluk gözyaşlarına çeviren Yasemin hocamı aramak oldu. Şimdi herşey çok daha güzel. Bu hastalık kesinlikle erteleme hastalığı. Kader değil ve doğru kişilerle sabrın ve emeğin birlikteliğiyle aşılabilecek bir hastalık…

Yasemin hocam; siz sadece beni ve eşimi bir çıkmazdan kurtarmadınız. Aynı zamanda bana kendime güvenmeyi, kendimi sevmeyi öğrettiniz. Büyüdüğümü ve tek başıma aslında her şeyin üstesinden gelebileceğimi anlattınız. Tedavi süresince bunu eşim için yapmalıyım dediğimde bile aslında bunu ilk olarak kendim için yapmam gerektiğini öğrettiniz. Samimiyetiniz, sıcacık gülümsemeniz, emeğiniz, sabrınız ve daha birçok şey için size ne kadar teşekkür etsem az. Hayatımda asla unutumayacağım bir yeriniz oldu. Vee Dilek abla, her defasında güler yüzünle karşılayışların, her seans öncesinde aslında bana kısa terapiler gibi gelen, beni rahatlatan hoş sohbetin için desteğin için çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki ordasınız, iyi ki kaybolmaya yüz tutmuş hayatlara dokunuyorsunuz.

Tedavi öncesi ve sonrasında ben kendimi bıraktığımda ellerimi bırakmayan, sevgisi, sadakati ve güvenini üzerimden eksik etmeyen sevgili eşime sonsuz teşekkürler…

Eşimle üniversiteden tanışıp yaklaşık 3 yıllık arkadaşlıktan sonra evlenmeye karar vermiştik. Evlilik sabırsızlıkla beklediğimiz mutlu sondu. Düğünümüz bittiğinde her şey çok güzeldi. Ertesi gün balayı için Alanya’ya gittik. Balayı umduğumuz gibi geçmedi. Bir türlü olmuyordu. Biz de tatilin tadını çıkaralım evde devam ederiz diye düşündük. Sonra balayı bitti eve döndük ama hala olmasını istediğimiz halde olmuyordu. Nasıl olsa olacak diyerek ertelemeye devam ettik. Benim aklıma kendime konduramasam da vajinismus olabileceğim geliyordu.

Yaklaşık 6 ay sonra eşimle bir kadın doğum uzmanına göründük. (hayatımda gördüğüm en saçma doktor) neyse o vajinismus olduğumu ve bu durumla ilgilenen bir doktor adı verip görünmemi istedi. Doktorun (elektriğimiz tutmayınca:)) tavsiye ettiği doktora gitmek istemedim. Öğrendikten sonra her boş vaktimde internetten vajinismusu araştırıp bu konuda tecrübeli ve aynı zamanda güven duyabileceğim birini arıyordum. Karşıma Yasemin Hocamın o tatlı yüzü geldi. Eşimle arayıp konuşmak istedik. Tabiî ki ben konuşamadım eşim konuştu. Dilek hanım sıcak karşılaması ile bu sorunun ortadan kalkabileceğine olan inancım o an artmıştı. Öğretmen olduğumuz için yaz tatilini beklemeye karar verdik. Ama ara ara deneyip başarısız olmaktan da geri kalmıyorduk. Denemeler hep göz yaşı ve karışık duygularla sona eriyordu. Beklediğimiz yaz tatili gelmişti, ilk işimiz Yasemin hanımla tanışıp telefondan sürekli irtibat halinde olduğumuz Dilek hanımdan randevu almak oldu. Dilek hanım olur olur merak etmeyin tavırları bize ayrı bir güven katıyordu. Yasemin hocama ilk sorumuz kesin çözüme ulaşılıyor mu? oldu. Yüzündeki gülümsemeden hep sorulduğunu anladık. Çözüme ulaşıncaya kadar bizimle olacağını söylemesi bizi başarılı olacağımıza inandırdı. Seanslar başlamıştı verilen ödevleri fazlasıyla yapmaya çalışıyorduk moralimizde hep yüksekti. Bunun yanında bizim gibi gelen çiftleri de gördükçe bu sorunu yaşayan sadece biz olmadığımıza da şahit oluyorduk.

Seanslar devam ettikçe çözüme ulaşmış çiftlerle de karşılaşıyor inancımız kuvvetleniyordu. Evliliğimizin yıl dönümüne yaklaşmıştık ve seansın 4. günüydü. Artık yapabileceğimizi düşündük ve denemeye karar verdik.(verilen ödevimizin fazlasını yapmıştık, sonunda çabalarımız boşa çıkmamıştı.) Yalnız bir sorun vardı bunu nasıl Yasemin Hocam’a söyleyecektik:))) Çünkü bu ödev verilmemişti. Ertesi gün seansa gittiğimizde Dilek hanım bi sonraki gün geleceğimiz saati söylediğinde yüzümüzde bir gülümseme oldu. Odaya geçtik ve Dilek hanıma olduğunu söyledik. Söylememizle birlikte “hocam yapmışlarrrr” diyerek çıkması bir oldu:))) Yasemin hocam geldi yüzünde tatlı bir gülümsemeyle:))) Benim yüzlerinden anladığım bizim kadar mutlu olmuşlardı. 4-5 gün olmuştu tanışalı ama tanıdığım en tatlı insanlardı. Son gün Yasemin Hocam konuşurken ben sevinçten mi bilmiyorum kelimeler aklımdan uçuyordu sanki. Çok fazla bir şey söyleyememiştim, konuşamamıştım ama tanıdığım en tatlı doktorsunuz.(hatta meleksiniz) Her şey için çok teşekkür ederim. Yasemin Hocam’a ve Dilek Hanıma en içten sevgilerimle kocaman öpüyorum:))) Vajinismus olan arkadaşlarım kesinlikle bunun çözümü var ama ertelemek çözüm değil. Aylarınız ve yıllarınız boşa gitmeden çözüm yoluna gidin…

Rumuz: Kaygısız


Tedavisi Varken Beklemek Çok Mantıksız


Merhaba, Eşimle 8 yıllık birliktelik sonucu çok şükür ki evlenmiştik. Sonunda birbirimize kavuşmuş ve ennn güzel günler bizi bekliyordu.
Evlendiğimiz gün birlikte olamadık, korkularımı normal karşıladık. Hep erteledik elbet birgün olurdu. Ama haftalar ve aylar geçti yinede olmadı. Her ne kadar eşimin desteği hep üzerimde olsada, ben bunu ona haksızlık olarak görüyordum. Günlerce ağladım, kendime kızdım nefret bile ettim.

Herkesin kolaylıkla yaptığı bu kadar basit bi olayı ben nasıl yapamam. Çok sevdiğim yıllarca evlenmeyi beklediğim insanı bunun yüzünden kaybetmek istemiyordum. Ama bu evliliği sürdürüp bencillikte yapamazdım. Bunu eşime nasıl reva görürdüm. Artık pes etmeye başlamıştım ki Yasemin hocama gitmeye karar verdik. Tabi ki umutluydum, işinin uzmanına gidiyordum.Ama bir yandan da ya olmazsa işe yaramazsa yine yapamazsamlar beynimde dolaştı.

İlk görüşmede eşimi ve beni çok rahatlatan Yasemin hocam tedavinin kesinliğinden bahsetti. İlk seansıma çok korkarak gitmiştim ama o kadar kolay geçti ki inanamadım. Bu muydu yani? Sonra 2. 3. seanslar derken 6. da bitirmiştik. Bu kadar kısa sürede hemde. Hocam beni şöyle uğurladı ben sana güveniyorum sende kendine güven. Evet kendime güveniyordum, yapabilirdim. Tedevimde bana bunu öğretmişti zaten yapabilirim. Beklediğimiz gün gelmişti ve ben eşime teslim oldum, üstelik hiç canım acımadı ve kanamamda olmadı. Tedaviden önce bu kadar kolay geçeceğini hayal dahi etmiyordum. Bu sefer dökülen göz yaşlarım mutluluktan, zaferdendi. Eşime sarılıp omuzuna akıttığım yaşlar sevincimin ufacık parçalarıydı. “BAŞARMIŞTIM VE HERKES BAŞARABİLİR.” Yeter ki doğru doktoru yani Yasemin hanımı bulun.

Umudunuzu yitirmeyin tedavisi varken beklemek çok mantıksız. Ben 6 ay bekledim o bile boşuna, değmezmiş. Şu an bu yazdıklarımı okuyan vardır eminim. Benim başkalarının başarısını okuyup güç aldığım, yalnız olmadığımı anladığım gibi. Hiç vakit kaybetmeyin hemen randevunuzu alın. Pişman olmayacaksınız. Ağlamaların ve üzülmelerin boşuna olduğunu sizde anlayacaksınız. O kasılmalar, korkular, mide bulantısı, baş dönmesi, karnınıza giren iğrenç bi ağrı, bacaklarda ki titremeler hepsi harşey bitiyo hiç biri kalmıyo. Bu yazdıklarım size umut olsun…

Ben, her seansta beni rahatlatıp aferin, çok güzel, harikasın diyerek motive eden bu rahatsızlıktan kurtulmamı sağlayan iyi yürekli Yasemin hocama çooook teşekkür ediyorum. Bu günkü mutluluklarım sizin sayenizde Allah sizi karşıma çıkarttığı için çok şanslıyım. Sizi seviyorum…

Beni her defasında yüler yüzüyle karşılayan Dilek abla, sakinleşmem için elinden geleni yaptın sanada çok teşekkür ederim. Sadakat ve vefa evliliğin temel direklerindendir, Eşinin derdiyle dertlenmeyen bir insan iyi bir karı koca olamaz. MEVLANA Sevgili eşim, canım, hayatımın en anlamlı varlığı seninle evliliğime şimdi başlıyorum. Bundan sonra çok mutlu olcaz. Ağlamalar ve üzülmeler bitti. Bana olan desteğin için sana minnettarım. Senin kadının olmak benim için bir lütuf. Seni seviyorum erkeğimmm…

Rumuz: Mantıklı


Herkes Yapıyor Ben Neden Yapamıyorum?


Merhaba… Bu yazıyı yazabildiğime benim artık “BEN” olduğuma gerçekten inanamıyorum. Sizler okurken belki biraz sıkılabilirsiniz ama böyle yazılardan destek alacağınıza eminim. Tıpkı benim gibi…

Biz eşimle 8 yıllık bir ilişkinin ardından bir ömürlük yolculuğa çıktık. Hatta evlilik teklifini de ben yaptım :) Ben vajinismus olduğumu kabullenmezdim.Hatta nişanlıyken çok düşünürdüm. “Nasıl yaparım?”diye. Sonra “Bir şekilde hallederiz,ilk geceyi atlatırız.” derdim. Çok güzel rüya gibi düğünümüz oldu. Düğünümde regl olduğumdan aslında biraz rahattım. Daha sonra reglim bitmişti. Eşime belli etmediğim tedirginliklerim devam ediyordu. Güzelce hazırlandım,eşime hazırdım, iş birlikte olmaya gelince bacaklarım kasıldı. Ağlamaya başladım. Eşimi üstümden ittim. Anlayışla karşıladı. Ertesi gece,sonraki gece,bir sonraki gece…

Olmuyordu. Sonra benim gibi ilk geceden korkan fakat eşiyle beraber olabilen teyzemin kızını aradım. Bir şeyler söyler rahatlarım diye. O da “Aman senlik bir şey yok, rahat ol, kasma kendini ” dedi. Bu kadar kolay -basit değildi. Kafam iyice karışmıştı. Çıkmaza girmiştim. Zaman ilerledikçe eşimle tartışmalarımız olmaya başladı.

Bahaneler üretmeye başlamıştım. Evliliğe alışma süreci,hastalığım bitsin deneriz, işe gireyim, evi taşıyalım… Neler neler… Eşime; “Artık seni tanıyamıyorum.Sen şöyleydin böyle oldun.”diye suçlamalar yapıyordum. Tek kalınca da kendimi suçluyordum. (özellikle uyku öncesinde) Hem de yerden yer vuruyordum kendimi… Artık saçmalamaya başlamıştım. Çünkü bana ilk gece hastanelik olabileceğimizi,çok acıdığını söylerlerlerdi.

HERKES YAPIYOR BEN NEDEN YAPAMIYORDUM. Sonra bahane ettiğim herşey bitti. Evi taşıdım,işe girdim. Artık eşimle ikimiz idik. Yine denedik hep denedik olmuyordu. Ailelerimiz oldu diye biliyorlardı. Hatta ben bekar kız kuzenlerime “Hiç korkma hiçbir şey olmuyor.” derdim. Yapabilmişim gibi.. Çocuk baskıları başladı. Benden sonra evlenenler bir-bir hamile kaldılar. Çocuğum olmayacakmış gibi ağlardım. Bir komşumla tanıştım.Bana bir hoca önerdi.Ben bu durumu “bir arkadaşımmış” gibi anlattım,gittik. Bana hoca “Sen normalde bu çocuğu(eşimi) parçalaman lazım ama sen bitiksin” dedi. Bitik? Bir operasyon geçirmem gerekirmiş. Anlamamıştım hala anlamadım da.. :) Derken netten araştırmalara başladım. Ve Doktorum Yasemin Hanım’ı buldum. Daha önceden TV de izlemiştim. “Mühürlü Beden” kitabını okumak istedim bulamadım.

Eşime söyledim, Gidelim dedi. Telefonla aradım. Dilek Hanım’la tanıştım. Randevu aldım, izinlerimizi aldık ve geldik Ankara’ya… Sanki önümde koca bir kaya var onu aşıp bu durumu atlatamıyordum. İlk seansta kafamda soru işretlerine rağmen ikna oldum. Kurtulmak istiyordum. Ama benim dönüm noktam 2. seansta oldu. Tüm soru işaretlerim bitti. DOĞRU BİLDİĞİM YANLIŞLARIMDAN KURTULDUM. Yapacağım dedim ve yaptım.

Yukarda söylediğim kayadan tozunu dahi bırakmayan,yumuşak sesli “Yaparsın kuzum ben sana güveniyorum” diyerek güvenimi kazanmamı sağlayan, seanslarda beni benimle iyileştiren Canım Doktorum Yasemin Hanım’a; sıcacık gülümsemesiyle ve pembe prensesiyle yanımızda olan Dilek Hanım’a eşim ve kendi adıma sonsuz teşekkür ediyoruz. Onlar için ne söylesek az…

2006’dan beri hayatımda olan, 1,5 senedir aynı yatağı paylaştığım ve ömür yoldaşım, anlayışlı, her şeyde en büyük desteğini gördüğüm canım eşime çok çok teşekkür ediyorum. Seni çok seviyorum!..
Umarım bu yazı size güç verir. Keşke dememek için gerçek bir evlilik yaşamak istiyorsanız KESİNLİKLE Doktor Yasemin Yıldız’la tanışın derim.
Sevgi ve saygılarımla…

Rumuz: Ankaralı


O Zaman Anladım ki Ben Vajinismusum


Merhabalar; Öncelikle şuan bu yazıyı yazıyor olabilmek bile beni ne kadar mutlu ettiğini bilemessiniz. Eşimle 6 yıldır birlikteyiz. Bir yıl önce çok güzel bi düğünümüz oldu. Herşeyiyle çok güzeldi. Ta ki eve gidip yalnız kalana kadar. Korkmamın normal olduğunu düşünüyordum, çok yorgun olduğumuzdan o günlük erteledik. Balayında olsun daha özel olsun diye düşündük. Ki bunun benim için bir erteleme süresi olduğunu geç anladım. Denemelerimiz hep boşaydı. Olmuyordu. Herkesin kolaylıkla yaptığı şeyi ben yapamıyorum. Git gide psikolojim bozulmaya başladı. Eşimle devamlı tartışma çıkarmaya çalışıyordum ki bana yaklaşmasın diye. Sakinleştiriciler vuruldum yine olmadı. Daha sonra internetten araştırmaya başladım o zaman anladım ki ben vajinismusum… Nereye başvuracağımı tam olarak bilmediğimden ilk bulduğum doktora gittim aylarca gitmeme rağmen bir arpa boyu yol alamadım. Bu sefer sanki benim için herşey bitmişti. Olmuyordu tedavide olamıyordum. Artık eşime benden ayrılması gerektiğini bile söyleyecek hale geldim. Gene böyle ağladığım bi gün internetten Yasemin hocamın sayfası dikkatimi çekti. Vajinismusu yenenler kısmı beni yeniden heyecanlandırdı. Hemen randevu alıp görüşmeye gittim.

İyi ki de gitmişim. Yasemin hocamla konuşunca kendime güvenim geldi ve ben istersem yapamayacağım hiçbişey olmayacağını farkettim. Bir yıldır yaşadığım tüm herşey silindi gitti hemde sayılı seanslar sonrasında. Her seans yapamıycam diyerek başlayıp sonunda mutlu çıktığım aşamalarla gelişti… Şuan çok mutluyum hayatıma iki tane melek girdi biri her seansta tamam panik hastamız bizim diyerekten beni hep güldüren Dilek ablam diğeri benim için hayatta yeni bi sayfa açmamdaki başrol Yasemin hocam. Ben yendim onlarla el ele vererek yendim. Çok ağladım çok çaresiz kaldım çok canım yandı ama o ilk aldığım seansla hepsi bitti…

Binlerce teşekkür ediyorum şimdi yaseminn hocama… Çok seviyorum sizi… Bana gerçek bir evlilik yaşama imkanı tanıdığınız için önce rabbime binlerce şükürler olsun sonra aracı kıldığı sizden Allah Razı olsun…

Rumuz: Gülümse


Yeni Başlangıç


Merhabalar;
8 ay önce eşimle severek evlendim.. Evlilik hazırlıkları, telaşlar her şey çok güzel ilerliyordu. Çok mutlu olacaktık bütün sıkıntılar evlenince bitecek ve biz aynı evde yaşayacaktır. Evet bunca güzel düşüncenin içinde her bitişin yeni bir başlangıç olacağını ve bu başlangıcın bizi nelere sürükleyeceğinden habersizdik..

İlk gecemizde adetli olduğum için zaten hiçbir girişimde bulunmadık. Yorgundukta… 1 hafta sonra kabus başlamıştı bile… İlk denememizdeki başarısızlığı ikimizde anlayışla karşıladık ama 2 3 4…. hepsinde sonuç olumsuzdu. Zamanla düzeleceğini düşünüyordum. Ama hiçbir şeyin düzeleceği yoktu. Hiçbirşeyi kabullenemiyordum… Herkesin yapabildiği birşeyi bende yapmalıydım. Ama neden olmuyordu.. Ne engel vardı? Aklımdaki soruların cevabı yoktu..

Bir şeyler yapmalıyım derken Doktorum Yasemin Yıldızı buldum. O benim umut ışığımdı. Korkularım, endişelerim hepsi ilk seansımızda son buldu. Bana o kadar çok güven vermişti ki doğru yerde olduğumu anladım. Bana “ben seni üzecek hiç bir şey yapmam, canın yanmayacak” demesi herşeyi hızlandırdı. Güven dolu adımlarla ilerledik ve 5 günün sonunda artık her şey değişmişti.

Bilmediğim gerçekleri, yanlış bildiğim her şeyi görmüştüm. Her şeyin bu kadar hızlı değiştiğine inanmıyordum. Hiç bitmeyecek sandığım bu sıkıntımdan kurtuldum artık. Şuan her şey yolunda ve çok mutluyum.

Başta Doktorum Yasemin hanıma o sıcak tavırlarından ve bana verdiği güvenden ötürü sonsuz teşekkür ediyorum… Ve asistanı Dilek hanıma da güler yüzünden ve sıcak, samimi sohbetinden ötürü çok teşekkür ediyorum..

Buradan aynı sorunları yaşayanlara sesleniyorum. Hiç vakit kaybetmeden tedaviye yönelin. %100 çözümü var. Bir an önce karar verin ve ertelemeyin. Emin olun keşke daha önce gelseydim diyeceksiniz. Tedaviden sonra kendi yazdığım sahte kadın şiirim sizlere gelsin. Yeni başlangıçlar dileğiyle…

# SAHTE KADIN #
Suskunluğum nedendi?
Kimden ne saklıyordum.
Kendi içimde koşup,
Kendimden kaçıyordum.
Evet sonu yoktu,
Ben neden utanıyordum.
Düşünmeli biraz, adım almalı!
Sahte kadın olmadan erken davranmalı,
Çözümsüz dert yoktur,
Yeter ki inanmalı!

Rumuz: Yalnız değilsin


2 yıllık evliyim, hiç ilişkim olmadı…


Öncelikle çok teşekkürlerimi sunmak istiyorum Yasemin hocama. 2 yıllık evliyim ve eşimle cinsel birleşmemiz hiç olamamıştı. Severek evlendim eşimle, her şey çok güzel gidiyordu, ama hep bir şeyler eksik yarım kalıyordu.

Günlerce araştırdım, Vajinismus olduğuma inanamayarak kabul ettim. Çevremde birkaç arkadaşımla paylaştım, onların da desteğiyle sürekli bir yerlere yönlendirildim ama korkuyordum, kendi kendine geçer diyordum, işyerimin yoğunluğu sebebiyle izin alamıyordum ve hep erteliyordum. Eşim de çok destek oldu, bir gün nasıl olsa olacak, moralini bozma, kendini ne zaman iyi hissedersen o zaman deneriz diyordu ama her güzel başlayan ilişki kabusum oluyordu, olmuyor olmuyordu.

Sanki kalın bir duvar var ve acıdan ölecekmişim gibi hissediyordum ve her seferinde kaçıyordum ve erteliyordum. 1 yıl sonra artık tartışmalarımız başladı,eşim benim onu sevmediğimi düşünüyordu. Sanki sevgimiz azaldı birbirimize, sanki evli değil gibiydik, iki yabancı aynı evde gibi.

Ama artık dayanamıyordum, mutsuzdum, huzursuzdum. Arkadaşlarımla, ailelerimizle görüşmek istemiyordum, ‘Çocuk düşünmüyor musunuz?’ sorusu beni kahrediyordu. Neden ben diyordum. Sanki sadece bu durum benim başıma gelmişti. Hep kendimi suçluyordum. Nihayet internette araştırma yaparken o mucize doktor Yasemin Hocamı gördüm (iyi ki görmüşüm iyi ki), internet sayfasındaki yorumları okudum, inanamadım. Yalnız değilim dedim. Ve karar verdim. Randevü aldım dünyalar tatlısı Dilek ablamdan.

Daha ilk seansta Yasemin hocamın kendinden emin, samimi ve kesin konuşmasından çok etkilendim, evet dedim bu iş olacak. 5 seansta bitti ama inanamıyorum (aslında daha kısa sürede biterdi ama işyerimin yoğunluğundan biraz zaman uzadı) , artık hayatta her şeyi başarabilirim. Eşimle artık çok mutluyuz hem de çok, artık tam anlamıyla evli  . Yasemin hocam siz bence gerçekten meleksiniz.

Evliliğime en güzel mutluluğu kattığınız için binlerce kez teşekkürler, Allah sizden razı olsun.

Rumuz: Merhaba hayat


Hoşgeldin kadınım…


Hoş geldin kadınım benim,hoş geldin.
Kırk yıllık beton,çayır çimen şimdi,
Güldün.
Güller açıldı penceremin demirlerinde,
Ağladın.
Avuçlarıma döküldü inciler,
Gönlüm gibi zengin,
Hürriyet gibi aydınlık oldu odam.
Hoş geldin kadınım benim.
HOŞ GELDİN……..
Kalemimden dökülecek incileri o kadar çok silmişim ki, bembeyaz sayfamda şu yazdıklarıma bakınca.Tıpkı yıllar süren belirsizliğim gibi,yarı karanlık,yarı aydınlık.Böyle geçti onca günler,haftalar,yıllar…

Eşimle yıllar süren bir birlikteliği evlilikle noktalamıştık. Çok şükür diyordum.Artık ayrı geçen onca yılı beraber huzur ve mutlulukla geçirecektik.Ve ben eşimin olacaktım,anne olacaktım. Evliliğe sakladığım bekaretimi hayatımda bana şans olan, eşime sunacaktım. O yıllara 2.5 yıl daha ekleneceğini bilirmiydim.

Nerden bilirdim ki… İçimde bir duvarın olduğunu ve başarısızlığa tahammülü olmayan benim böyle bir yıkım ile karşılaşacağımı. Yaşamım boyunca tüm engelleri azmiyle aşan ben çaresizdim, yitiktim. Yalanlara sığındım. En sevdiğim insanlara mutluluk pozları verdim. Evimin dört duvarına girdiğimde, acılarımı kendimle paylaştım. İlk başlarda umudu olan ben, artık olmaz bana görülen hüküm bu, kabüllene doğru itilmeye başladım.

Oysa ben Yasemin Hocamı evliliğimizin birinci ayında yüzündeki o eşsiz gülümsemesi ile görmüştüm. Ve bilgisayardan gördüğüm resme güvenmiştim. Lakin işler güçler,zaman yokki gibi bahaneler yada gizli güvensizliklerle erteledim. NE YAZIK….

Küçük bir çevrede yetişmek, çevrendeki çok sevdiğin büyüklerin sana koyduğu tabular, seni koruma iç güdüleri, ayıplar, yasaklar, günahlar… Ve sonuç ortaya çıkan BEN.

Yasemin Hocama bundan bir yıl önce gittim. Tedaviye başlamak için, ilk görüşmede içimi bir huzur kapladı. Ve ben başarırım dedim. Tedaviye başlayacağım anda işlerimin yoğunluğu ile yine başlayamadım. Oysa şimdi gülüyorum bilinç altımın bana oynadığı bahanelere.

Yoluma yol katan, karanlığımı aydınlıkla buluşturan eşsiz Yasemin Hocam, Bir ay önce kararlılıkla geldim yanınıza. Gözleriniz gözlerime değdiği anda ben burdayım, gitmek yok, kaçmak yok dedim. İnandım bütün yüreğimle başaracağıma. Bir tılsımdı sözleriniz ve ben iyi bir öğrenci olmaya çalıştım. Günler geçtikçe bilinç altımı kontrol etmeyi öğrettiniz ve ben artık hükmedebiliyordum. Ve o gün geldiğinde ben hayatımda ağlamadığım kadar ağladım sayın hocam bütün kirli yaşlar aktı, arındım… Çok güçlüyüm yeniden doğdum sanki.

Daha mutlu bakıyorum hayata. İnsanları daha çok seviyorum. Affediyorum,bağışlıyorum. Bana sunulan çiçeklerle bezenmiş bahçeye daha çok çiçek ekeceğimi biliyorum. Sizi seviyorum. Sizin sayenizde kendimi daha çok seviyorum.

Güzel asistanım Dilek Hanım seni unutur muyum, yüreğinden diline sımsıcak akan sözlerinle, umuduma umut oldun sen de.

İkinci ailem yolum her düştüğünde, güzel sohbetiniz için kapınızı çalacağım.Rabbim bu derde düşen herkesi sizin kapınızı çalmaya yöneltsin. Ve çaresizliklerinden kurtarsın Sizleri çok seviyorum.

Ve özlüyorum…

Centered Pagination