PpcProtect

Başarı Hikayeleri

Vajinismus Başarı Hikayeleri

Rumuz: Sabrın Selameti


Osmaniye’de yaşayan bir hemşireyim. 9 ay önce eşimle severek evlendik. Artık beklediğimiz ve umut ettiğimiz o gün gelmişti. İçten içe acaba nasıl olacak diye merak ediyordum ama herkes nasıl yaptıysa biz de yaparız diyordum.

Ama olmadı biz birlikte olamadık balayına gittik orada da birkaç denememiz oldu ama yine başarılı olamadık. Neyse dedik kasmadık balayının tadını çıkardık. Ama günler haftalar aylar geçiyor bizde bir gelişme olmuyordu. Bir gün aile hekimliğine gittiğimde konuyu doktora açtım bana vajinusmus olabilirsin dedi. O an bir duraksadım vajinusmus neydi neden benjm başıma gelmişti. Eve geldiğimde konuyu araştırmaya basaldım. Aynen benin yaşadığım şeyler anlatılıyordu sanki okuduklarım benim duygularımın yazıya dökülmüş haliydi. En azından tanıyı bulmuştum, bana ne olduğunu biliyordum zaten gittiğim bir psikolog vardı onu aradım gel konuşalım dedi. Ben zaten cinsel terapistim aynı zamanda dedi. Sevinmiştim ne olduğunu bulmuştum ve çözümü vardı. Terapiye başladık eşim ilk seansta geldi sonra ben tek devam ettim günler geçiyor aylar geçiyor yine bir çözüm olmuyordu.

Bu arada benim eşimle kavgalarım artarak devam ediyordu. Sudan sebeplerden kavga çıkarıp öfkeleniyordum. Nöbetlerde hep gerginim mutsuzum, her konunun sonu hep oraya gidiyor. Artık eşim de içine kapanık pek konuşmaz olmuştu, hele o konu açılınca gerginliği belli oluyordu. Sanki her mesele her sorun ona bağlı o hayatımdan çıksa gitse her şey hallolacak gibi. Terapistten de sıklmiştim artık bir çözüm bulamıyor üstüne üstlük bizi daha fazla çıkmaza sokuyordu. Ona da iyice gıcık olmaya başlamıştım. Terapiste eşimle gittiğimiz bir gün ciddi bir kavga ettik yine bir çözüm yolu göstermeyip birbirinizi dinlemiyorsunuz bunu evde konuşun deyince benim tepem attı bir daha bu kadını görmek istemiyorum dedim. İyice depresyona girmiştim, sanki dünya başıma yıkılmış da ben altında kalmıştım öyle bir duyguydu. Sanki herkes mutlu bir ben mutsuzdum. Yine ağladığım ve kendimi berbat hissettiğim bir gün şans eseri Yasemin Hanımın sitesine girdim, hasta yorumlarını okudum 5 günde bir haftada bundan kurtuldum yazıyordu. Ben inanamıyordum nasıl beni aylarca hapseden bu illet bu kadar kısa sürede çözülürdu. Umutlandım aradım Dilek Abla açtı telefonu ben kim olduğunu nasıl bir insan olduğunu bile bilmeden 15 dk dilek abaya ağlamıştım.☺ O ise beni teselli etti, canım kısmetinde varsa gelirsin inşallah dedi. O gün anladım beni oraya çeken bir şeyler vardı. Ama eşimi nasıl ikna edecektim zaten bu süreçte yıpranmıştık, daha fazla yıpranıp üzülmemi istemiyordu. Biraz düşünelim bunu dedi. Ben herhalde gitmeyeceğiz dedim. Zamana bıraktım hep dua ettim Rabbim hayırlı bir sonuca ulaştır diye. Sonra eşim bi gün kendiliğinden gidelim dedi.

Havalara uçtum resmen, izinler alındı raporlar ayarlandı artık Ankara yolcusuyduk. Gidiyorduk ama kafamda bin tane soru vardı acaba diyordum. Klinikten içeri girdik Dilek abla bizi sıcacık gülümsemesiyle karşıladı, sohbet etti rahatlattı. Sonra sıra bize geldi Yasemin Hanımın yanına girdik. O kadar heyecanlıydım ki kalbim yerinden çıkacaktı sanki. Yasemin Hanımla konuştuktan sonra tamam dedim artık doğru yerdeyim. Rabbim karşımıza işin ehlini çıkarmıştı. Ankara’da hem gezdik hem eğlendik hem egzersizlerimizi, yaptık veeee 4 günde bu illetten kurtulduk 😊😊😊 eşim de ben de artık dünyalar bizim olmuştu. üzerimizden koca koca kayaları attık gitti. Hamdolsun karşımıza doğru insanlar çıkmıştı. Artık huzurla uyuyorum yüzüm bir ayrı gülüyor eşimle muhabbetim huzurum mutluluğum yerinde. İyiki gelmişiz diyoruz.

Rabbim hepinize bu mutluluğu yaşatsın kesinlikle doğru adres burası 1 günde 3 günde %100 çözüm reklamlarina aldanmayın. Siz azimli olduğunuz sürece zaten zafer çok yakındır uzun sürmeyecektir acele edip hataya düşmeyin. Buradan sabrımın selameti olan eşime yasemin hocama ve dilek ablama sonsuz teskkurler bana bu mutluluğu yaşatan Rabbime hamdolsun nn. …🙏☺☺

Rumuz: Can Yârim


İnsanın başına gelmeyince gerçekten bilmiyormuş. Evlendik o kadar mutluyduk ki ama bu mutluluk o kadar da uzun sürmedi. Daha adını bile bilmediğimiz bir hastalığım varmış. Ama derdi veren rabbim dermanınıda veriyormuş ki şükür yasemin hocamızı çıkardı karşımıza rabbim’e ve yasemin hocamıza ne kadar şükretsek az…

Öyle bir stres yaşadım ki. İnsan resmen hayattan kopuyor. Eşimden ayrılmayı bile düşündüm. Her denememizde olmayınca her zaman ayrı bir hayal kırıklığı oldu çok yıprandım oysa daha 15 günlük evliydik. Erken teşhis yapmış olduk.

Her defa denemeden sonra ayrı yıkıldım, ama eşimin bana her zaman desteği oldu hakkını yiyemem şans eseri yasemin hocamızın facebook’da sayfasını gördüm şans eseri girdim bu sayfa neymiş, vajinusmus neymiş diye bir baktım yaşadığım sorunlar. Görene değilde göstertene bakmak lazım… Hayatta herşey bir imtihan. Ve herşey insanoğlu için bizim için…

Çok ağladım, uyumadım sabahlara kadar… ve tedaviye gitmeye karar verdik radndevu aldık ilk randevumuzda çok stresliydim acaba ne olcak nasıl olcak diye içim içimi yedi durdu ilk görüşme güzel geçti yasemin hocam rahatlattı bizi seanslara başladık. İlk başlarda seanslar ne kadar zor gelse bile gerisi çorap söküğü gibi bir bir söküldü. Ve ne yaptıysak eşimle beraber yaptık ilk başlarda olmuyor diye ağlamalar sinirlenmeler hepsi geldi geçdi ve 8.seansda sona erdi tedavi ve mutlu son elhamdülillah… Umudumuzu kesmememiz lazım en önemlisi bu birazda sabr etmek gerekiyor galiba… Yasemin hocamıza ve tatlı mı tatlı dilli güler yüzlü dilek ablamıza çok çok teşekkür ederiz. Minnettarız bir yuva daha yıkılmadan ayağa kalktı…

Herşey bitti tamam diyorsun ama rabbim son sözünü söylemedi o “ol” derse herşey oluverir… Sıkı sıkı bağlanmak lazım tevekkül etmek lazım.

Allah sizlerden razı olsun… iyi ki varsınız iyi ki tanımışım sizleri…

Rumuz: Batman


… Her şey sevdiğim adamla 20 yaşımdayken hayatımızı birleştirmek için karar alıp evlendiğim günün akşamına kadar çok güzeldi taki akşam sevdiğim insanla yalnız kaldığımda hayatımın şokunu yaşadım. Kocamla ilişkiye giremiyor, korkuyor ve kocamı istemsiz itiyordum bu durum normaldir dedim tekrar deneriz dedim olmadı, günler haftalar geçti bir türlü ilişkiye giremiyordum.

Evlendiğimiz günden iki ay geçmişti internette Yasemin hocamın numarasını buldum eşimin hocamı hemen aramasını istedim. Kendisi arar aramaz randevu aldı ve akşam eve gelirken bana söyleyince bir an korktum.Çok tuhaf bir duyguya kapıldım hem bu dertten kurtulmak istiyordum hemde ilişkiye girmekten kaçmak istiyordum. Ankaraya hocamın yanına gittik. Hocamla görüştüm ödevlerimi verdi.

Ödevlerimi yapmaya başlayınca daha önce hayalini bile yapmaktan korktuğum şeyleri yapmaya başladım ama hala ümitsizliğim üzerimdeydi. Seansları başarıyla tek tek geçmeme rağmen bu hislerim hala üzerimdeydi. Beşinci seansın akşamında başardım. Başardım ama hala başardığıma inanamıyordum.Bana anlatılan Dede Korkut hikayelerine göre :) bu olay bana çok ağrılar çektirmesi ve günlerce ağrısından uyuyamamam lazımdı ama hiç biri olmadı. Ertesi gün tekrar denedim ve yine beklemediğim bir şekilde çok kolay başardım ama yine karamsardım ya bir daha yapamazsam diye düşünceler beynimi kemiriyordu.Evet kader günü gelmişti beşinci seansın sonunda yasemin hocama müjdeyi verdik tabi müjdeyi verirken de karamsarlığımı anlattım. Hocam bu düşüncelerin normal olduğunu yakın zamanda geçeceğini söyleyince mutluluktan ne yapacağımı bilemedim.Şimdi çok mutlu ve huzurluyum çünkü korkularımın en büyüğünü atlatmıştım.Korkularımın en büyüğünü bu kadar kolay bir şekilde atlattıktan sonra hayata bakış açım değişti artık eski ben yerine yepyeni bir ben olmuştum çok cesaretli bir kişiliğe büründüm. Bu süreçte bana destek olan kocamı çok ama çok seviyorum, korkularımı yenmeme yardımcı olan hocama teşekkür ediyorum.

Yasemin hocam Allah yar ve yardımcınız olsun dualarımda sizleri unutmuyorum. Vesselam

Rumuz: Batman


İki yıl beraberlikten sonra evlenmeye karar vermistik… İlk gece ilişkiye giremeyip hastanelik olup 1 hafta ara vermiştik. Balayında denemeye karar verdik fakat ne yazık ki yine hüsranla sonuclanmıştı. Bir sonraki gün ve bir sonraki gün deyip bahaneler bulmaya baslamıstım ama sanslıyım ki esimin bana olan desteği ve güveni hiç bitmedi Bu şekilde 4 yılımız geçti. .Artik kendime olan güvenim inancım tamamen kaybolmustu asla iliskiye giremiyeceğim ve en önemlisi de anne olamayacağım düşüncesi gün geçtikçe beni yıpratıyordu. Eve kapanıp telefonları bile açmak istemiyordum. Maddi ve manevi çöküşte idik. İçkiler, uyuşturucu kremler daha neler neler deneyip bir sonuca varamadık. Ta ki internette araştırma yaparken Dr. Yasemin hanımı görene kadar işte o gün içimi büyük bir umut kapladı. Hemen eşimi arayıp randevu almasını istedim ve ilk görüşmeye gittik. Yasemin Hanımın ilk konuşması beni bu işe motive etmesi en önemlisi de güler yüzlü ve pozitif enerjisi benim bu rahatsızlığı yeneceğim inancımı kat ve kat arttırmıştı. Bir gün sonra ilk seansımız başladı. Yasemin Hanımın mükemmel bir tedavi yöntemi ile vajinusmusu 1 haftada yendim ve 4 yıl sonra ilk kez ilişkiye girdim ve şu an hala bu rahatsızlıktan kurtulduğuma inanamıyorum…. Bütün çaresizliğimin ve umutsuzluğumun yerini büyük bir sevinç kapladı. Yasemin hanım beni resmen hayata geri döndürdü. Hocam sizden Allah razı olsun siz benim mucizem siz benim hayatımın bir parçası oldunuz. Eğer siz olmasaydınız ben asla ve asla vajinusmus rahatsızlığından kurtulamayacaktım. Size nasıl teşekkür etsem azdır size hayatım boyunca minnettarım ve bu yazım benim gibi çaresizliğe düşüp çare arayanlara derman olsun inşallah…Eşim de duygularını paylaşmak istedi sizinle, aşağıdaki de onun yazısı


2009 yılı ağustos 25 de tanıştık zamanla bu tanışma büyük aşka dönüştü bu aşkı 2011 yılında evliliğe kadar taşıdık çok mutluydum. Her yolu denedik tatile gittik, ilaç kullandık, içki kullandık ama bir türlü olmuyordu. Beraber olamıyorduk. Günler geçtikçe şu gün yapalım bugün yapalım ve sonunda dört yıl oldu artık maddi manevi tamamen çöktük artık mutsuzluktan her gece sinir krizine giriyordum. Artık ikimizinde canına tak dedi, Dr. Yasemin Yıldız ile tanıştık iyi ki de tanışmışız Allah razı olsun ondan bizi gerçekten maddi manevi hayata bağladı ne kadar teşekkür etsem az kendisine. Kendi beni görünce şok olmuştu ilk gün, çünkü resmen ağlıyordum çünkü artık hayata küsmüştüm şimdi ise sayesinde tekrar hayata bağlandık.Şimdi çok mutluyuz sayesinde..boşuna içki alkol başka türlü şeyler denemeyin hepsi boş 4 yıl boşuna vakit geçirmişiz vaktinizi boşuna harcamayın bence Dr Yasemin Yıldız ile tanışın o muhteşem bir insan…

Rumuz: Bayram Hediyesi


Buraya Başarı Hikâyemi Yazmak Benim “hayalimdi”
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki; buraya başarı hikâyemi yazmak benim “hayalimdi” ve çok şükür ki bana hayal gibi gelen şey şu an kalemimin ucunda. Sanırım hepimizin hikayesinin başı aynı. Aynı umutlar, aynı hayaller ve aynı hayal kırıklığı... Çok sevdiğim, uğruna herşeyi yapabileceğimi düşündüğüm eşimle çok güzel bir düğünle evlenmiştik. Her şeyin mükemmel olacağına o kadar inanıyordum ki, ilk gece; en çok güvendiğim insana kendimi teslim edemeyişime, çok istememe rağmen vücudumun kontrolüm dışındaki tepkilerine çok aldırış etmedim. Bunu sıralı birçok nedene bağladık ve ertesi gün olacağına emindik. Ama beklediğimiz gibi olmadı. Bir sonraki gün, sonraki gün ve maalesef bugünlerin sonu gelmedi. Hep bu sefer olacak tamam hazırım diye başladığım cümlelerimin ağlayarak eksik kalması…

Her denemede asla söz geçiremediğim tepkilerimle kendime güvenim azalıyor, kasılmalar, mide bulantısı ve içimdeki anlayamadığım o duvar hissi benim için dayanılmaz bir acı haline geliyordu. Aklımdan bir saniye bile çıkmayan ve beni hergün sanki hayatım boyunca hiç yapamayacağım bir şey gibi düşünüp ağlama krizlerine sokan, en çok mutlu olacağımız günlerde hep bir yanımı eksik bırakan bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyordum. Ve araştırmaya başladım. Tabi bunun “vajinismus” diye bir hastalık olduğunu bilmediğim için kendi kendime çözümler bulmaya çalıştım. Kayganlaştırıcı jeller, uyuşturucu kremler gibi. Bunların bana tek faydası bu durumun benim zihnimde biteceğini anlamam oldu.

Araştırmaya devam ettiğimde vajinismusu ve onunla karşılaştığım için kendimi çok şanslı hissettiğim, konusunda uzman Yasemin hocamı buldum. Benim tüm çabalarım iki ay sürmüştü ama ben psikolojik olarak bitmiştim. Yasemin hocamın makaleleri ve bu sayfada yazılanları okumamla benim için yeni bir umut doğması ve tedavi olmaya karar vermem bir oldu. Eşimle görüştüm ve izinlerimizi ayarlayıp randevu aldık. ilk görüşmemizde Dilek ablamın sıcaklığı ve Yasemin hocamın kesin, kendinden emin konuşmalarıyla doğru yerde olduğumu anladım. İlk seansta hocamın bana verdiği güvenle aklımdakileri anlatırken (İlk geceden sonra bir hafta acıdan oturup kalkamayan Nuray abla, düğün gecemde kulağıma fısıldanan heyecanlanma heyecanlanırsan olmaz bak gibi cümleler…) aslında zihnimin karanlık ve kötü hikayelerle dolu olduğunu gösteriyordu. Yasemin hocam, çevremin yıllarca bana aşıladığı bu yanlış ve gereksiz bilgileri aynı zamanda benim tabularımın tamamını 2. seansta yok etti ve her geçen seansta kendime güvenimi kat kat artırdı.

Eşimin de desteğiyle başlarda bana zor gelen ödevlerim seanslar ilerledikçe kolay gelmeye başladı ve 7. seansın sonunda ben yeni bir hayata büyük bir güvenle hazırdım. Ve tam da beklediğim gibi bu sefer :) herşey yolunda gitti. Hiç bir acı ve kanama olmadan ilerde geriye dönüp baktığımızda çok saf ve güzel hatırlayacağımız bir ilkle eşimle gerçek bir evliliğe adım attık. İlk işim tedaviye giderken büyük bir üzüntüyle akan gözyaşlarımı mutluluk gözyaşlarına çeviren Yasemin hocamı aramak oldu. Şimdi herşey çok daha güzel. Bu hastalık kesinlikle erteleme hastalığı. Kader değil ve doğru kişilerle sabrın ve emeğin birlikteliğiyle aşılabilecek bir hastalık…

Yasemin hocam; siz sadece beni ve eşimi bir çıkmazdan kurtarmadınız. Aynı zamanda bana kendime güvenmeyi, kendimi sevmeyi öğrettiniz. Büyüdüğümü ve tek başıma aslında her şeyin üstesinden gelebileceğimi anlattınız. Tedavi süresince bunu eşim için yapmalıyım dediğimde bile aslında bunu ilk olarak kendim için yapmam gerektiğini öğrettiniz. Samimiyetiniz, sıcacık gülümsemeniz, emeğiniz, sabrınız ve daha birçok şey için size ne kadar teşekkür etsem az. Hayatımda asla unutumayacağım bir yeriniz oldu. Vee Dilek abla, her defasında güler yüzünle karşılayışların, her seans öncesinde aslında bana kısa terapiler gibi gelen, beni rahatlatan hoş sohbetin için desteğin için çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki ordasınız, iyi ki kaybolmaya yüz tutmuş hayatlara dokunuyorsunuz.

Tedavi öncesi ve sonrasında ben kendimi bıraktığımda ellerimi bırakmayan, sevgisi, sadakati ve güvenini üzerimden eksik etmeyen sevgili eşime sonsuz teşekkürler…

Op. Dr. Yasemin Yıldız

Siz de vajinismusu yenebilir ve başarı hikayenizi bizimle paylaşabilirsiniz. Unutmayınız, vajinismus tedavisi %100 olan bir durumdur.

Muayenehanemizi arayarak ücretsiz ilk görüşme randevunuzu alabilirsiniz.

Ücretsiz Randevu ve Danışma Hattı:
0312 427 42 73