İlişkiye Girememe Tedavisi

İlişkiye Girememe Durumu Nedir? İlişkiye girememe durumu genellikle vajinismusu işaret eder.

İlişkiye Girememe Tedavisi


İlişkiye Girememe Durumu Nedir? İlişkiye girememe durumu genellikle vajinismusu işaret eder.


Evlenirken her çiftin cinsellikle ilgili beklenti ve hayalleri olur, ilişkiye girememe sorunu ortaya çıktığında bunlar ilk geceden yıkılır ve balayları kâbusa dönüşebilir.

Genellikle yeni evli kadınların ilk cinsel birleşme ve devamında yaşadıkları başarısız deneyimlerinden sonra "eşimle ilişkiye giremiyorum", "ilişkiye giremiyorum, korkuyorum" gibi tedirginlikler ile başlar. Bu ilişkiye girememe durumu genellikle vajinismusu işaret eder. Ve genellikle vajinismus ilişkiye girememe durumunun ötesine geçerek çift için ilişkilerini bozan, her iki tarafı da yıpratan bir sürece dönüşür. Bu ilişkiye girememe durumuna sahip kadınlar; penisin vajinaya giremeyecek kadar büyük olduğu inancı, cinsel birleşmenin çok zor olacağı, çok acı vereceği, büyük oranda ka­namaya ve hatta ölüme yol açabileceği düşüncesi ile ilişkiye girememe durumu yaşarlar.

Bireyin bu tür inanç ve düşüncesinde oluşmuş yanlış kavramlar karşımıza vajinismus olarak çıkmaktadır. Bu inanışlar özellikle cinsellikle ilgili espriler, fıkralar, günlük basın ve pornografik yayınlarla oluşur. Birçok insanın cinsel eğitimi yetersizdir ya da yoktur. Cinsellikle ilgili bilgi eksikliği, cinsel olan herhangi bir şeye duyarlılık kişileri değişik kaynaklardan, özellikle basın-yayın organlarından ve aynı derecede bilgisiz yaşıtlarından gelen mesajlara duyarlı kılar.

Bunun haricinde de kendi mesleki tecrübelerime dayanarak söyleyebileceğim en sık yaşanan kaygı ve korkulardan biri de ‘ya kız çıkmazsam, ya kanama olmazsa, bakire olmadığımı düşünürse gibi yanlış inanç bizim toplumumuzda önemli korkulardan biridir. Vajinusmus sorunu ile bize başvuran hastalarımızın tedavilerinde bu yanlış bilgilerin gerçeklerle yer değiştirilmesi vajinismus tedavisinin odak noktasını oluşturmaktadır.

İlişkiye girememe sorunu yaşıyorsanız, bu durumun çok kısa sürede tedavi edilebileceğini ve kesin tedavisinin olduğunu bilmelisiniz. Bu konu ile ilgili aklınızdaki soruları ve tedavi hakkında detaylı bilgi ve danışmanlığı 0312 427 42 73 numaradan kliniğimizi arayarak edinebilirsiniz.

BAŞARI HİKAYELERİ

Vajinismusu yenen hastalarımızın başarı hikayelerini okuyun. Vajinismusu siz de yenebilirsiniz.

Sayfaya git

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

Vajinismus %100 tedavisi olan, tedavi süresi kısa, kesin ve kalıcı çözümü olan bir durumdur.

Sayfaya git

İLETİŞİME GEÇİN

Vajinismus olduğunuzdan şüpheleniyorsanız ilk randevunuzu alabilirsiniz.

İletişim