Vajinismus muyum?

Vajinismus muyum sorusunu yanıtlamak için kasılma, korku, eşini itme gibi bu şüpheyi yaratabilecek durumların kişide görülüp görülmediğine bakılmalıdır.

Vajinismus muyum?


Vajinismus muyum sorusunu yanıtlamak için kasılma, korku, eşini itme gibi bu şüpheyi yaratabilecek durumların kişide görülüp görülmediğine bakılmalıdır.


İlk gece, ilk cinsel ilişki esnasında bacaklarda kasılmalar, eşini itme, bacaklarını kapatma bazen ağlama krizleri, hızlı ve sık soluk alıp verme ile kendini gösteren vajinismus sorunu yaşayan kadınlar ve eşleri uzun bir süre başlarına gelenin ne olduğunu anlayamazlar. Bunun zamanla geçecek geçici bir durum olduğunu düşünürler.Genellikle düğün sonrası ilk cinsel birleşme, yorgunluk, stres, adet görme nedeniyle geciktirilir.

Kadının korkusu giderek artar, sürekli bir erteleme davranışı içine girilir. Özellikle balayında başıma bir şey gelirse, çok kanamam olursa, kilitlenirsem yakınlarda hastane var mı? diye düşünceler oluşur. Otelde kalınıyorsa burada rezil olmayayım evimize gidince yaparız kararı alınır. Eve dönülünce ise erteleme ve kaçınma davranışı devam eder, düzenimiz otursun!, hafta sonu yapalım!, bayramdan sonra deneyelim! tatile gidip gelelim vs....

Bu arada kadın bende bir sorun var, vajinamda bir anormallik olabilir, benim vajinam küçük, bende cinsel isteksizlik var gibi düşünceler içine girer. Vajinismus sorunu yaşayan çiftlerde bir süre sonra erkeklerde de cinsel sorunlar başlar. Daha önceleri bir sorunu olmayan erkekte de cinsel isteksizlik, ereksiyon sorunları ortaya çıkabilir.

İnternet bilgileri genelde bu çifti yanlış bilgilerle daha da çıkmaza sokar. Hipnoz tedavileri, 15 dk 'da tedavi, 3 günde vajinismusa son şeklindeki hatalı ve yanlış söylemler hastaların uzun süre doğru tedaviyi almalarını engeller.

Başarısız tedavi girişimleri ile umutlarını iyice kaybederler. Vajinismus bizim kültürel hastalığımızdır, tedavisi bireysel olarak herkes için farklı süre ve yöntemler kullanılarak yapılır. Yeni evli bir çift ilk bir ay cinsel birleşme denemelerinde başarısız oluyorsa mutlaka bu konuda deneyimli bir doktora başvurmalıdır.

BAŞARI HİKAYELERİ

Vajinismusu yenen hastalarımızın başarı hikayelerini okuyun. Vajinismusu siz de yenebilirsiniz.

Sayfaya git

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

Vajinismus %100 tedavisi olan, tedavi süresi kısa, kesin ve kalıcı çözümü olan bir durumdur.

Sayfaya git

İLETİŞİME GEÇİN

Vajinismus olduğunuzdan şüpheleniyorsanız ilk randevunuzu alabilirsiniz.

İletişim